Izlazna Pojačala
-
Marantz MM7025
Izlazno pojačalo
-
2 x 140 W, 140W na 8 Ohma
-
auto On/Off
-
odličan za stereo/AV sisteme
Nije na zalihi2.398,00KM /kom -
-
Pathos Adrenalin
Monoblok pojačalo
-
InPol tehnologija
-
najbolji među hibridima
-
200 W čiste "A" klase
Nije na zalihi45.000,00KM /kom -
-
Rotel RB-1590
Class AB pojačalo
-
AB Class pojačala 2 x 350 W/8 Ohma
-
balansiranog ustroja
-
dva masivna toroidalna transformatora
Nije na zalihi7.498,00KM /kom -
-
Rotel RB-1552 MK2
Izlazno pojačalo
-
XLR ulaz
-
odličan odnos cijene i kvalitete
-
stabilan na 4 Ohma
Nije na zalihi2.498,00KM /kom -
-
Rotel RB-1582 MK2
Izlazno pojačalo
-
XLR ulaz
-
"selektivne komponente"
-
damping faktor 800
Nije na zalihi3.998,00KM /kom -
-
Michi M8
Mono izlazno pojačalo
-
primjereno za 99 % zvučnika
-
izuzetna snaga
-
tihi način rada
Nije na zalihi15.100,00KM /kom -
-
Michi S5
Izlazno pojačalo
-
kompaktan i izuzetno moćan
-
sjajna kombinacija s Bowers & Wilkins 800 serijom zvučnika
-
tihi način rada
Raspoloživo15.100,00KM /kom -
-
Classe Delta
Stereo izlazno pojačalo
-
12.5 W u "A" klasi
-
tihi način rada
-
sjajna kombinacija s Bowers & Wilkins 800 serijom zvučnika
Raspoloživo30.000,00KM /kom -
-
Pathos InPower MKII
Izlazno pojačalo
-
INPOL tehnologija patentirana od strane Pathosa
-
120 W/8 Ohma u čistoj A klasi
-
referentni mono blok u težini od 80 kg
Nije na zalihi23.600,00KM /kom -
Izlazna pojačala su ključna komponenta audio sustava koja značajno utječe na kvalitetu zvuka. Njihova osnovna funkcija je pojačavanje električnog signala na razinu koja je dovoljna za pogon zvučnika, omogućujući tako snažnu i jasnu reprodukciju zvuka. Izlazna pojačala nalaze se u raznim uređajima, od HI-FI sustava do profesionalne audio opreme, i igraju vitalnu ulogu u isporuci vrhunskog audio iskustva.
Postoji nekoliko tipova izlaznih pojačala, a najčešće se dijele na pojačala u klasi A, B, AB i D. Svaka klasa ima svoje specifičnosti, prednosti i nedostatke, što ih čini prikladnima za različite primjene.
Pojačala klase A karakteriziraju se visokom linearnošću i niskom razinom distorzije, pružajući tako izuzetno čist i detaljan zvuk. Međutim, njihova učinkovitost je niska, obično oko 20-30 %, što znači da troše mnogo energije i proizvode značajnu količinu topline. Zbog toga su pojačala klase A češća u visokokvalitetnim HI-FI sustavima gdje je prioritet kvaliteta zvuka, a ne energetska učinkovitost.
Pojačala klase B su učinkovitija, s učinkovitosti od oko 70 %, jer koriste dva tranzistora, jedan za pozitivnu, a drugi za negativnu polovicu signala. Međutim, imaju problema s crossover distorzijom, koja se javlja na prijelazu između pozitivne i negativne polovice signala. Ova distorzija može negativno utjecati na kvalitetu zvuka, zbog čega se pojačala klase B rijetko koriste samostalno.
Klasa AB kombinira prednosti klasa A i B, smanjujući crossover distorziju i poboljšavajući učinkovitost do oko 50-70 %. Ova pojačala pružaju dobar balans između kvalitete zvuka i energetske učinkovitosti, čineći ih popularnim izborom za većinu audio sustava.
Pojačala klase D, poznata i kao digitalna pojačala, koriste modulaciju širine impulsa (PWM) za pojačanje signala. Ova pojačala su izuzetno učinkovita, s učinkovitosti preko 90 %, i proizvode minimalnu količinu topline. Zbog svoje visoke učinkovitosti i kompaktne veličine, pojačala klase D su idealna za prijenosne audio uređaje i subwoofer aplikacije. Međutim, raniji modeli imali su problema s kvalitetom zvuka, ali suvremeni dizajni značajno su poboljšali performanse, pružajući zvuk visoke kvalitete.
Osim same klase, izlazna pojačala razlikuju se i po snazi, izraženoj u vatima (W). Snaga pojačala određuje koliko glasno može pogoniti zvučnike bez distorzije. Važno je odabrati pojačalo koje odgovara snazi i impedanciji zvučnika kako bi se osigurala optimalna izvedba i izbjegla oštećenja.
Kvalitetna izlazna pojačala također uključuju napredne zaštitne sklopove koji štite pojačalo i zvučnike od preopterećenja, pregrijavanja i kratkog spoja. Ove zaštitne mjere osiguravaju dugotrajnu i pouzdanu izvedbu audio sustava.
U konačnici, izbor izlaznog pojačala ovisi o specifičnim potrebama korisnika, vrsti audio sustava i preferencijama u pogledu kvalitete zvuka. Investicija u dobro izlazno pojačalo ključna je za postizanje vrhunskog audio doživljaja, pružajući snažan, čist i dinamičan zvuk koji oživljava glazbu i audio sadržaj.